מארבלס פורטל השיש - שיש לריצוף, שיש ואבן טבעית לחיפוי

אבני מדרך לריצוף חוץ רק הולכות ומשתבחות עם השנים, וזה מה שהופך אותן לבחירה כה פופולרית.
ריצוף חוץ בשיטה זו מקנה אווירה ותחושה טבעיות מאוד, וניתן לרצף בעזרת אבני מדרך חצרות של בתים פרטיים, חצרות משרדי בוטיק ועוד.

ריצוף חוץ באבני מדרך טבעיותריצוף חוץ עם אבני מדרך טבעיות

בעקבות תהליך טבעי של התחמצנותם של מינרליים טבעיים המצויים בתוך אבני מדרך, האבנים הללו משנות ומעמיקות את צבען במהלך השנים. בניגוד לאבנים המיוצרות באופן מתועש, שבדרך כלל יחווירו עם השנים ויאבדו מהגוון שלהן, אבני מדרך לריצוף חוץ מקבלות גוון הרבה יותר טבעי ואותנטי בחלוף הזמן. אבנים אלו מגיעות במגוון צבעים וסוגים, והן גם נמכרות במחירים אטרקטיביים למדי. במקרים מסוימים, אפילו אפשר לרכוש אבני מדרך במחירים הנמוכים משמעותית מאבנים מתועשות.

לצפייה בגלריית אבני מדרך ופרוייקטים של אבני מדרך באתר של חברת אבן בראשית

היכן אבני מדרך נפוצות?

ברחובות ההולנדיים באירופה, כמו למשל באיטליה, אפשר לחוות את מלוא התפארת של אבני מדרך. אגב, גם בירושלים ישנן סמטאות רבות ורחובות, בתים ומבנים המרוצפים באבנים אלו. כאשר משתמשים באבני מדרך לריצוף חוץ,
בדרך כלל גם לא יהיה צורך להכין תשתיות בטון מכל סוג. לרוב, אבנים שאינן עבות מחמישה סנטימטרים לא מצריכות תשתית של בטון.

אנשים רבים בוחרים לשלב בעיצוב הריצוף אלמנטים שונים, כמו למשל חלוקי נחל ואבנים שונות, כדים ופסלונים.
כאשר מתקינים אבנים אלו, יש צורך גם לקחת בחשבון את הנושא של צפיפות האבנים.

סוג אבן מדרך ורמת צפיפות

אבני מדרך בגינה

על פי בקשת הלקוח, ניתן ליצור רצפה מעוצבת בסגנונות שונים ובצפיפות שונה, ובשלב זה מומלץ לחשוב גם על סוג האבן אותה אתם רוצים לראות ברצפתכם. ישנן אבנים סימטריות יותר, סימטריות פחות, אבנים שבורות ועוד.

 

לקריאה על ריצוף חוץ עם אבני בזלת ליחצו כאן

כל סוג של אבן מדרך, יתאים להתקנה עם רמת צפיפות שונה. אגב, יש אנשים הנעזרים באדריכלי נוף בכדי לתכנן דברים אלו, אך תוכלו גם להתייעץ עם החברה שמגיעה להתקין אצלכם אבני מדרך לריצוף שבילים בגינה.

 

תוכן עניינים