מארבלס פורטל השיש - שיש לריצוף, שיש ואבן טבעית לחיפוי

בחירת  שייש למטבחים

בחירת שייש למטבחים הייתה בעבר פרוייקט פשוט,  שכן ההיצע היה מצומצם. אולם,  כיום משימה זו הופכת לקשה יותר ויותר מדי שנה שחולפת וזאת משום ההיצע הגדול של סוגי השייש. מאמר זה נכתב על מנת לעזור לקוראים לבחור את אותו שייש למטבחים שמתאים לצרכיהם.

שייש למטבחים – שילוב נכון

במדריך זה בחרנו להתמקד בבחירת השייש המתאים ביותר למטבחים. מטבחים הם אותם חדרים פתוחים או סגורים בהם אנו מבשלים, אופים ונפגשים לשיחות קטנות על החיים. מסיבה זו חשוב מאוד שחלל זה ישרת אותנו מבחינה פונקציונאלית אך גם יעוצב בסגנון שיאפשר לנו ליהנות מהמראה של המטבח ומהאווירה בחדר זה כאשר אנו מתיישבים לכוס קפה או תה. השייש הוא אחד הדברים המובחנים ביותר במטבח ואחד הדברים השימושיים ביותר במטבח. השייש משמש אותנו כמשטח עבודה ומשום שמדובר (בדרך כלל) על משטח עבודה ארוך ורחב אי אפשר שלא להבחין בו וניתן לומר שהוא זה שקובע את קו העיצוב הדומיננטי ביותר במטבח שלנו. הטיפ הראשון והחשוב ביותר אותו יש לנו לתת לכם בכל הקשור אל בחירת שייש למטבחים הוא לא לבצע את השגיאה של בחירת שייש אך ורק בהתאם למראה המרשים והמסוגנן שלו. שייש למטבחים חייב להיות שילוב של דקורטיביות ופונקציונאליות ולא רק אחד מהשניים. טרם קנייה תמיד יש לוודא שמדובר של שייש שמשרת אתכם בצורה הטובה ביותר ומתאים מבחינה סגנונית לשאר העיצוב בבית.

בוחרים שייש למטבחים

כאמור, השייש הוא משטח העבודה העיקרי במטבח והוא משפיע במידה ניכרת על הנראות של המטבח ולכן אנשים רבים מתלבטים בין בחירת סוג השייש הנכון להם, המרקם והצבע שלו ועוד כל מיני פרמטרים שמשפיעים לא רק על השימוש שלהם בשייש אלא גם על המראה המרשים שהשייש מעניק למטבחים. מסיבה זו טרם אתם קונים שייש חשוב מאוד לבחון את הפרמטרים הבאים:

סוג- יש סוגים שונים של שייש וחשוב מאוד לבחון את היתרונות והחסרונות של כל סוג ובהתאם להחליט על אותו סוג שמתאים למטבחים שלכם.

איכות- האיכות של השייש היא אחת הדברים החשובים ביותר, שכן היא זו שתכריע אודות העמידות של השייש והנראות שלו לאורך זמן. מסיבה זו חשוב לא להתפשר על איכות כאשר קונים שייש.

מרקם השייש- חשוב להעביר את האצבע על השייש ולהחליט האם המרקם שלו נעים לכם ורק לאחר מכן לבחון את הוויזואליות של המרקם. חשוב לבחור מרקם שלא יראה חריג ביחס לשאר העיצוב של המטבח.

צבעים- חשוב לבחור בצבע אבן סולידי שמתאים לסגנון המטבח עליו החלטתם. יש אנשים שבוחרים באבן שייש שחורה ומעניקים למטבחים שלהם מראה קלאסי ואילו אחרים מעדיפים מראה בהיר יותר שתורם רבות לאשליה שמדובר על מטבח גדול יותר ומאוורר.

עובי- חשוב להתייחס אל עוביו של השייש. ככל שהשייש עבה יותר כך טוב יותר.

 

לסיכום, טרם קנייה תמיד חשוב לוודא שלקחתם בחשבון את הפרמטרים החשובים שצוינו כאן ובנוסף את המחיר, העיצוב, יכולת הספיגה של השייש, רמת החוזק שלו ולא לשכוח לוודא שאתם מקבלים אחריות עליו.