מארבלס פורטל השיש - שיש לריצוף, שיש ואבן טבעית לחיפוי

ליקויי בנייה הקשורים לתחום של תקינות ריצוף הפנים (כלומר ריצוף לקוי) וכן לבעיות בגימור עבודת הריצוף בבית או בדירה, יכללו את הסטנדרטים הבאים: ליקויים בהנחת הרצפה, שימוש לא ישר במרצפות ואריחים, הדבקה לא נכונה של ריצוף על גבי ריצוף קיים, שימוש במרצפות סוג ב', חוסר איטום בין מרצפות, ליקויים בטיח.

ליקויי בנייה בריצופי פנים בבית חדש או בית לאחר שיפוץ

אי אפשר שלא להבחין ולראות שריצופי הפנים הולכים ונעשים מגוונים יותר ויותר בצבעים ובעיבודים שונים. חברת אבן בראשית תספק לכם ריצוף בגדלים של 120/120 ס"מ ויותר בהתאם לדרישתכם.

סוגי אבן כגון אימפריאל ברונז, שי גריי, קרמה רויאל, קרמה מרפיל, וי.גריי וטרוורטין לייט מהווים את עמוד השדרה של ריצופי הפנים, כמו כן עיבודים עתיקים כגון: בייבל סטון ומואב סטון מהוות תשובה לאלו הרוצים ריצוף בסגנון תנכי.

ריצוף שאינו תקין המבוצע על ידי הקבלן משמעו שהרצף לא ביצע את עבודתו כהלכה ויש להתלונן על כך ולדרוש פיצוי מהקבלן.

קריאה נוספת – ליקויי בנייה של איטום בטון וגג הגורמים לרטיבות

מספר סיבות להזמנת בדיקת ליקויים :
הטיפול בליקויים מונע סכנות נסתרות בבית ככל שמטפלים בתיקון הליקויים מוקדם יותר ניתן לדרוש מהקבלן פיצוי כספי שמגיע על הנזקים הללו. על הקבלן לצאת בכל הוצאות התיקון.
בדיקת ליקויי בנייה נעשית על ידי מהנדס בנין, הבקיא בתקנות הבניה השונים. במהלך הביקורת נערכת השוואה בין תכניות המבנה, מפרטים ותקנות לבין הבנייה בשטח. (המפרט הוא מעין נספח לחוזה בין הצדדים ברכישת דירה, אשר בו מפורטים נתונים כגון סוגי החומרים בדירה, מספר החלונות והדלתות וכו'. זו מעין התחייבות של החברה כלפי רוכשי הדירה, ובבדיקת הבית גם אם זה בית משותף, המסמך הזה עומד לביקורת מצד גורם חיצוני). בבדיקות מאותרים כל ליקוי, הנראים והנסתרים, כמו גם הסיבות שגרמו להם. בסיום הביקורת המהנדס מעביר למזמין הביקורת דוח בדק בית מפורט, אשר כולל את כל הממצאים שאותרו ואת הדרכים ועלויות התיקון. דו"ח של מהנדס מוסמך יכול לשמש גם ראיה בבית משפט במקרה של תביעה.

להזמנת דוח ליקוי בנייה ליחצו

מאמר נוסף באתר עורכי הדין שלנו