מארבלס פורטל השיש - שיש לריצוף, שיש ואבן טבעית לחיפוי

ריצוף שיש – מרצפות שיש לריצוף פנים

נמאס לכם מהבלטות הישנות? לא מתאים לכם לרצף את הבית בפרקט? כאן תקבלו את כל המידע על האופציה הטובה ביותר בשבילכם לריצוף של פנים הבית שלכם – אופציית השיש.

אם בעבר רצפת שיש הייתה מנת חלקם של מלכים ואנשי אצולה, אזי שעם הזמן גם אנחנו, האנשים הפשוטים, זכינו ליהנות מרצפה מבריקה ואיכותית, שבימים טובים מסוגלת להקרין עליה את פנינו.

לפני שנתחיל לדבר על רצפת שיש אנחנו מבקשים להזכיר בפניכם, את מה שציינו עוד במאמרים הקודמים אודות שיש למטבח, שבעולם השיש קיימים שני סוגי שיש, הראשון האמתי, השני מעובד ומלוטש. אומנם הראשון נחשב יוקרתי ואיכותי הרבה יותר, אך גם ריצוף שיש למשל בשיש גרניט או סוגי שיש מעובדים אחרים, עושים את העבודה כפי שמיד נראה. לכן אם מציעים לכם שיש מעובד ומלוטש לריצוף, אל תפנו את הגב.

מאיפה מגיע אלינו בכלל שיש

לידע כללי, שיש לרצפה מגיע לישראל ממדינות כמו סין, איטליה, ספרד, הודו, טורקיה. בעוד שיש מעובד, מגיע בזכות אבני חברון, שיש גרניט ואבן קיסר שהמחצבים שלהן נמצאות בישראל.

מה ההבדלים בין סוגי השיש

בעוד שיש אמיתי (מסוגים שונים, דוגמא שיש לבן, קררה, וטרוורטין) הוא בעל מראה נעים ורך, עדין ומבריק, הרי ששיש מעובד נחשב ליותר מחוספס, בעל גוונים צבעוניים, אך יחד עם זאת הוא עמיד, חזק, ולא נסדק בקלות. העובדה שהוא נוצר מאבני גיר שונות לא פוגע בו.

יתרונות ריצוף שיש

נכון יהיה לומר שלכל סוג ריצוף אבן או שיש, יש יתרונות וחסרונות, מהבלטות הישנות (מתחתן יכולנו להחביא כסף) ועד הפרקט היוקרתי (בזכות הברק והניקיון), אך כפי שנראה מיד ההיתרונות של ריצוף שיש עולה כנראה על פני כל השאר.

  • בעל מראה מבריק ונקי
  • עמיד בפני כתמים ורעלים
  • נשמר לאורך זמן
  • חזק מאוד מבחינה פיזית
  • איננו מתחמם בקלות
  • עמיד בפני שריטות

ריצוף שיש

כיצד מרכיבים רצפת שיש

הדרך המועדפת להנחת אריחי שיש ברצפה היא הדבקה על גבי אריחים קיימים (זאת במקום החלפת האריחים הישנים בחדשים). שיטה זו מצמצת באופן מהותי את האפשרות שאריחי השיש יספגו את הלחות מלמטה. כמו כן עלות החלפת אריחי שיש גבוהה פי 2.5 כמעט מהדבקת אריחי שיש מעל. זו סיבה נוספת שבגינה אנשים בוחרים בשיטה זו. לשיטה זו שני יתרונות נוספים: היא חסכנית בזמן, והיא לא משאירה אחריה לכלוך.

כיצד רוכשים מרצפות שיש

יש לוודא מהיכן הוא מגיע
יש לדרוש שהמיון שלו ייערך בשעות אור היום
תבקשו לקבל אריח שיש כדי לוודא שהוא אכן מתאים לבית
רצוי לוודא אם הוא עבר ליטוש כדי להגיע לרמת אחידות זהה
תבקשו הוראות מפורטות כיצד לטפל בו

רוצים לדעת עוד על אריחי שיש לרצפה? תשאירו פרטים ואנחנו נדאג שיחזרו אליכם בהקדם. בינתיים אתם מוזמנים לקרוא כאן עוד אודות שיש למטבח

 

שיש טרוורטין לריצוף פנים הבית

ריצוף פנים עם אבני טרוורטין. טרוורטין היא אבן מאוד פופולרית בעלת מראה מרשים וגווני צבע ייחודיים. ריצוף פנים באבן טרוורטין מעניק אפקט קלסי עם גווני צבע רבים החל מאדמה, חרדל, קרם ועד גווני אדום. משום הנפוצות של האבן, האופי המיוחד שלה ומגוון הצבעים שלה, טרוורטין היא אבן אהובה במיוחד על ידי קבלנים, מעצבים וצוותי שיפוץ ובניה.

כששוקלים סוגי אבן לריצוף פנים, חייבים להכיר את האבן המיוחדת הזו. מעבר למראה שלה, גם המחיר הנוח של טרוורטין הופך אותה לנפוצה במיוחד – כך ניתן להגיע לתוצאה עיצובית מרשימה במיוחד גם בתקציב יותר מצומצם.

Table of Contents