מארבלס פורטל השיש - שיש לריצוף, שיש ואבן טבעית לחיפוי

שיש גרניט

לצד שיש קיסר, נמצא שיש גרניט המתחרה הגדול שלו. כאן תוכלו לקבל את כל המידע אודות שיש גרניט ולהחליט מה מתאים לכם יותר. בעוד שיש קיסר נחשב לחומר מומלץ למטבח, הרי שרבים מהעוסקים בתחום השיש ממליצים על שיש גרניט לריצוף. ההמלצה מן השם נופלת על אוזנים כרויות והוא נחשב לפופולרי מאוד לריצוף שיש. על מנת להבין מדוע גרניט נחשב לחומר מומלץ לריצוף, נסביר תחילה מהו אותו גרניט מדובר. שיש גרניט עשוי מגרניט פורצלן, חומר קרמי עם צפיפות גבוהה ויכולת ספיגה נמוכה. בשיש עצמו יש גם קוורץ ומינרליים שונים. מדובר באריחים עם שכבת אחת, חזקה ועמידה שמשלבת חומרים כמו קוורץ וקריסטלים. תכונות אלו אולי לא אומרות לאדם מהשורה הרבה, אך אנו שמבקשים לעצב את ביתנו עם אריחי גרניט צריכים לדעת שבזכות תכונות אלו ובזכות טכנולוגיות מתקדמות של עיבוד, מאפשרים לנו ליהנות ממגוון גדלים, צורות ועיבודים של אריחי גרניט שמתאימים לפנים הבית ומחוצה לו (מדובר בחומר בעל עמידות גבוהה לקרינה ולברקים).

מהיכן הוא מגיע אלינו

בדומה לשיש קיסר, גם שיש גרניט מגיע ממחצבים בישראל. אנחנו יכולים למצוא מחצבי גרניט במקומות שונים בישראל, בעיקר בדרומה. מה שמוזיל אוטומטית את עלויות הרכישה וההתקנה.

סוגי אריחי גרניט

את העולם של אריחי גרניט, ניתן לחלק לגוף מלא וחצי גוף. גוף מלא הוא גרניט בעל חומר אחד, בעוד חצי גוף מורכב מאריח עם שני חומרים. כמובן שהשילוב של שני סוגי חומרים מעניקים לאריחים מראה שונה, כאשר מה שמייחד אותם היא העובדה שמדובר באריחים מבריקים.

העיצוב של אריחי גרניט

שיש למטבח מסוג גרניט או ריצוף שיש גרניט, יזכה את הבית במראה אסתטי, נקי, אלגנטי. לצד יתרון עיצובי זה, נזכה גם באריחים שקל לנו מאוד לתחזק, מאחר והם היגייניים וקלים לניקוי.

החסרונות של גרניט

מאחר וסיכמנו כבר שאין שיש מושלם, גם שיש גרניט סובל ממספר חסרונות, ראשית, הוא פחות עמיד מפני חום ולחות, מה שיכול לגרום לשחיקה מהירה שלו, כמו כן גרניט בצבע בהיר נוטה לספוג כתמים.

עיבודי שיש גרניט

בדומה לסוגי שיש אחרים שעוברים עיבוד גם כאן אנו יכולים למצוא שורה של עיבודים אותם עובר השיש בטרם הוא מגיע אלינו להתקנה, הנה כמה מצורות העיבוד הקיימות בשוק. ניסור – אריח שלא עבר עיבוד אלא רק ניסור. התזת חול – אריח שעבר התזת חול וצריבה בחומצה. זה מעניק לו מראה ישן. מחוספס – אריח שעבר "כיבוס" כדי לקבל מראה מחוספס. שריפה – אריח שעבר שריפה כדי להקנות לו מראה טבעי. הברשה – אריח שעבר טיפול במברשות מיוחדות לשם כך.

עלויות שיש גרניט

היתרון של שיש גרניט, בשורה התחתונה, היא בעלות שלו. למרות עלויות במחירו בעשור האחרון, אנחנו שמחים לספר לכם ששיש גרניט נחשב לפתרון נהדר למי שמחפש חומר טוב במחיר לא יקר. עלותו נעה בין 500 ל-1000 שקל למ"ר. ויש מקומות שאף ניתן למצוא אותו במחיר זול יותר.   תמונות: ויקימדיה (רישיון cc by-sa 3.0).

Table of Contents