מארבלס פורטל השיש - שיש לריצוף, שיש ואבן טבעית לחיפוי

שיש קיסר

אם בשיש עסקיננו, אי אפשר שלא לדבר על השיש "הישראלי", שיש אבן קיסר. עכשיו בכל בית, בקרוב אצלכם!

אם נעשה בתחרות בין כל סוגי השיש שנמצאים במטבחים בישראל, הרי שכמעט ואין ספק שהשיש הזוכה יהיה שיש קיסר ואין זה מקרי, שיש קיסר הומצא ופותח בישראל, בשדות ים, כן אותו קיבוץ שהביא לנו שייטים נפלאים, תרם גם שיש למטבח, מוצר מנצח נוסף.

מהו שיש קיסר

שיש קיסר (או בשמו המלא, שיש אבן קיסר), זהו שיש מעובד שמורכב מתשעים וארבע אחוז של גרירי קוורץ, פוליאסטר ופיגמנטים שונים. כל אלו יוצרים שיש מבריק עם יופי ייחודי ונקי, ותכונות כגון חוזק, עמידות בפני שחיקה התבקעות ויובש, דוחה כתמים. יתרון נוסף של ששי קיסר היא העובדה שקל מאוד לעבד אותו ולכן ניתן ל"שחק" בו בצורות שונות ככה לצורכי עיצוב.

לפני שממשיכים, מה זה קוורץ?

קוורץ נחשב למינירל חזק, עמיד מאוד (הרבה יותר מאבנים אחרים ושיש בכלל). הקוורץ מוכר כחומר עמיד מפני שריטות, כתמים וסדקים. ניתן לעבד אותו בקלות, ובכך לייצר עיצובים וגימורים שונים וכן לקבל צבעים ייחודים.

למה שיש קיסר נחשב למוצר פופולרי

מלבד העובדה שהוא המצאה ישראלית, מה שכמובן מוזיל עלויות יבוא, ומלבד ההיתרונות שתיארנו, יש עוד מספר סיבות שבגינן שיש קיסר נחשב פופלרי לשימוש כשיש למטבח בישראל ועם הזמן הוא זוכה להכרה כשיש שניתן להרכיבו גם באמבטיה.

ראשית, קל מאוד לתחזק אותו. מאחר והוא עמיד בפני כתמים , שמנים וכן עמיד בפני רטיבות ולחות, לא צריך יותר מסמרטוט כדי לטפל בו. מה שמאפשר לנו להניח שהוא גם חסכוני בזמן ובכסף.

שנית, מאחר והוא קל לעיבוד ולכן הוא קל גם לעיצוב, אזי שניתן לבצע בו התאמות שונות הן לגוונים שונים והן לסביבה בה הוא מותקן.
שלוש, כפי שציינו בתחילה, הוא מיוצר בישראל ולכן גם מחירו יחסית זול, ברוב המקומות לא תמצאו אותו ביותר מ-1200 שקל למטר ריבועי. המחיר הממוצע של שיש קיסר הוא 400-500 שקל למ"ר.

מה לגבי חסרונות?

שיש קיסר מן הסתם אינו מושלם ויש לו חסרון אחד גדול (למרות שניתן להתגבר עליו) הוא לא עמיד בפני טמפרטורות קיצוניות, מה שאומר שלא ניתן לשים עליו סירים רותחים. אגב, כפי שקראנו במאמר על שיש למטבח, ברוב סוגי השיש מומלץ לא לעשות זאת.

חמש דברים שכדי לדעת על שיש קיסר

  1. שיש קיסר עם פחות מתשעים אחוז קוורץ, אינו שיש קיסר אמיתי.
  2. אומנם השיש אטום, אך במקרה של התקנה לא נכונה עלולות להתרחש נזילות.
  3. כאשר רוכשים שיש קיסר, יש לדרוש אחריות של שלוש שנים עליו.
  4. למרות שהוא נחשב חומר אולטימטיבי מבחינת שיש למטבח, כיום נהוג להשתמש בו גם בשביל מדרגות שיש, חדר אמבטיה, דלפקים ועוד.
  5. מטבח שיש קיסר מגיע בגודל סטנדרטי אך ניתן לבצע חיתוך בקלות (או להוסיף משטחים) כדי להתאימו לגודל המטבח שלכם.